Pomoc
Ogłoszenia
ogłoszenia
forum
forum
wydarzenia
wydarzenia
artykuły
artykuły
dziecko
dziecko
na wesoło
na wesoło
wizytówki
wizytówki
Wyszukiwarka
Szukana treść
dział wydarzenia
zaawansowane

Partnerzy
Szukam Opieki Zaopiekuję się Jak korzystać
Wydarzenia

Zapisy na ROZWIJANKI dla dzieci w wieku 1,5-4 lat

 
DANE
Dodał piastunka
Data 15-09-2009
Miejsce Warszawa
Organizator

Centrum Pora-dnia.pl

Link www.pora-dnia.pl
 
 
Opis wydarzenia

Serwis Piastunka.pl we współpracy
z Ursynowskim Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka i Rodziny Pora-dnia.pl
zaprasza na
ROZWIJANKI
czyli
zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 1,5-4 lat wraz z opiekunem


Korzyści z udziału w zajęciach:

Dla dziecka:
- stymulacja rozwoju dziecka przez odpowiednio dobrane zabawy
- przygotowanie do rozstania z najbliższymi osobami i debiutu przedszkolnego
- dobra zabawa w grupie rówieśniczej
- nauka zachowań prospołecznych

Dla dorosłego:
- przyjemne i pożyteczne spędzanie czasu z dzieckiem
- obserwacja własnego dziecka na tle grupy rówieśniczej
- wymiana doświadczeń miedzy dorosłymi
- inspiracja do wspólnej zabawy po powrocie do domu

Dzieci uczestniczą w zajęciach razem z rodzicami lub opiekunami, a swobodna aktywność dzieci przeplatana jest zabawami animowanymi przez osobę prowadzącą. Stały schemat i powtarzające się na każdych zajęciach elementy ułatwiają dziecku wejście w nową formę spędzania czasu. Zajęcia prowadzi doświadczony pedagog, posiadający kilkuletnią praktykę w pracy z małymi dziećmi.

Program:

Zajęcia dla dzieci młodszych (1,5- 2,2 latka) trwają godzinę zegarową i składają się z dwóch części:

1. Wesołe igraszki - zajęcia muzyczno-ruchowe, w czasie których wykorzystywane są zabawy ruchowe na bazie Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, zabawy paluszkowe, dziecięce masażyki oraz stare zabawy podwórkowe. Dzieci uczą się piosenek i wierszyków, tańczą oraz grają na instrumentach. Zajęcia doskonalą koordynację ruchową i orientację przestrzenną, stymulują rozwój mowy, rozwijają poczucie rytmu i ćwiczą pamięć.
2. Kuźnia talentów - zajęcia plastyczno-manualne, w czasie których dzieci poznają różne techniki plastyczne (kredki świecowe, pastele, farby, masa solna itp.) i tworzą własne dzieła. Część plastyczna poprzedzona jest spotkaniem z pacynką, która wprowadza w temat pracy plastycznej. Zajęcia rozwijają wyobraźnię i doskonalą sprawność manualną.

Zajęcia dla dzieci starszych (2,2-3 latka) trwają 2 godziny zegarowe i składają się z czterech części:

1. Swobodna zabawa - spontaniczna aktywność dziecka, w czasie której poznaje ono zasady współżycia w grupie oraz uczy się zachowań prospołecznych. Dorośli mogą obserwować, jak dzieci radzą sobie w kontaktach z rówieśnikami oraz dzielić się swoimi doświadczeniami. Mogą również na bieżąco konsultować zachowania dziecka z osobą prowadzącą.
2. Wesołe igraszki - zajęcia muzyczno-ruchowe, w czasie których wykorzystywane są zabawy ruchowe na bazie Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, zabawy paluszkowe, dziecięce masażyki oraz stare zabawy podwórkowe. Dzieci uczą się piosenek i wierszyków, tańczą oraz grają na instrumentach. Zajęcia doskonalą koordynację ruchową i orientację przestrzenną, stymulują rozwój mowy, rozwijają poczucie rytmu i ćwiczą pamięć.
3. Kawiarenka - wspólny posiłek i chwila odpoczynku.
4. Kuźnia talentów- zajęcia plastyczno-manualne, w czasie których dzieci poznają różne techniki plastyczne (kredki świecowe, pastele, farby, masa solna itp.) i tworzą własne dzieła. Część plastyczna poprzedzona jest spotkaniem z pacynką, którą wprowadza w temat pracy plastycznej. Zajęcia rozwijają wyobraźnię i doskonalą sprawność manualną.

Jeśli dzieci w starszej grupie dojrzeją do samodzielnego uczestnictwa w zajęciach, to obecność dorosłych staje się nieobowiązkowa. Dorośli mogą w tym czasie napić się herbaty i poczytać książkę siedząc w poczekalni.

Miejsce:
Centrum Pora-dnia.pl
ul. Lanciego 19/137
Warszawa-Ursynów, blisko metra Natolin

Koszt:
Zajęcia dla dzieci młodszych (1,5- 2,2 latka) trwają godzinę zegarową. Koszt 40 zł za zajęcia płatne w karnetach miesięcznych
Zajęcia dla dzieci starszych (2,2-3 latka) trwają 2 godziny zegarowe. Koszt 60 zł za zajęcia, płatne w karnetach miesięcznych.

W przypadku choroby dziecka dopuszczamy możliwość wykorzystania karnetu przez inne dziecko w podobnym wieku. Nie ma możliwości odwoływania czy przekładania zajęć na inny termin.

Informacje:
Dokładny plan zajęć oraz informacja o aktualnych terminach dostępna jest pod numerem telefonu 607959029 lub na stronie www.pora-dnia.plTagi
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło


 zapamiętaj mnie


O nas   Regulamin   Polityka prywatności   Napisz do nas   Poleć nas  Reklama   Mapa Strony

EFS EFS EFS Powered by powered by php-fusion & Design by Matonor
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008 piastunka.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu