Pomoc
Ogłoszenia
ogłoszenia
forum
forum
wydarzenia
wydarzenia
artykuły
artykuły
dziecko
dziecko
na wesoło
na wesoło
wizytówki
wizytówki
Wyszukiwarka
Szukana treść
dział wydarzenia
zaawansowane

Partnerzy
Szukam Opieki Zaopiekuję się Jak korzystać
Wydarzenia

Bezpłatne ZAJĘCIA DLA MAM w Wielkopolsce

 
DANE
Dodał piastunka
Data 14-05-2009
Miejsce Wielkopolska
Organizator

Fundacja Aktywności Lokalnej

Link http://fal.org.pl/?p=117
 
 
Opis wydarzenia

Fundacja Aktywności Lokalnej zaprasza kobiety - mamy małych dziećmi do wzięcia udziału w ciekawych projektach szkoleniowo-doradczych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Miejsca realizacji projektów:

Buk - 24 mamy w ramach projektu pt. MAKSYMALNA RADOŚĆ W BUKU, projekt realizowany w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Buku. Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji zajęć: wrzesień 2009
Czerwonak - 24 mamy w ramach projektu pt. MAKSYMALNA RADOŚĆ W CZERWONAKU (nr projektu: POKL 07.03.00-30-122/08), projekt realizowany w partnerstwie z Gminą Czerwonak. Przewidywany termin realizacji zajęć: maj-czerwiec 2009. Trwa rekrutacja!
Dopiewo - 24 mamy w ramach projektu pt. MAKSYMALNA RADOŚĆ W DOPIEWIE, projekt realizowany w partnerstwie z Urzędem Gminy Dopiewo. Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji zajęć: wrzesień 2009
Kleszczewo - 24 mamy w ramach projektu pt. MAKSYMALNA RADOŚĆ W KLESZCZEWIE, projekt realizowany w partnerstwie z Urzędem Gminy Kleszczewo. Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji zajęć: wrzesień 2009
Komorniki - 24 mamy w ramach projektu pt. W KOMORNIKACH MAMY AKTYWNE MAMY (nr projektu: POKL 07.03.00-30-102/08), projekt realizowany w partnerstwie z Urzędem Gminy Komorniki. Trwa rekrutacja!
Kostrzyn - 24 mamy w ramach projektu pt. MAKSYMALNA RADOŚĆ W KOSTRZYNIE, projekt realizowany w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Kostrzynie. Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji zajęć: wrzesień 2009
Kuślin - 24 mamy w ramach projektu pt. MAKSYMALNA RADOŚĆ W KUŚLINIE (nr projektu: POKL 07.03.00-30-122/08), projekt realizowany w partnerstwie z Urzędem Gminy w Kuślinie. Przewidywany termin realizacji zajęć: czerwiec-lipiec 2009. Trwa rekrutacja!
Puszczykowo - 30 mam w ramach projektu PUSZCZYKOWSKA AKTYWNA MAMA (nr projektu: POKL 07.03.00-30-026/08) oraz 30 mam w ramach projektu W PUSZCZYKOWIE MAMY AKTYWNE MAMY (nr projektu: POKL 07.03.00-30-027/08) . Termin realizacji zajęć: styczeń - maj 2009. Są wolne miejsca.
Śmigiel - 24 mamy w ramach projektu pt. MAKSYMALNA RADOŚĆ W KLESZCZEWIE, projekt realizowany w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Śmiglu. Przewidywany termin realizacji zajęć: wrzesień 2009
Tarnowo Podgórne - 24 mamy w ramach projektu pt. MAKSYMALNA RADOŚĆ W TARNOWIE PODGÓRNYM (nr projektu: POKL 07.03.00-30-121/08), projekt realizowany w partnerstwie z Urzędem Gminy Kleszczewo. Przewidywany termin realizacji zajęć: kwiecień - maj 2009. Trwa rekrutacja!

Projekt obejmuje:
Udział w cyklu 5 szkoleń z rozwoju osobistego i zawodowego:
1. Planowanie własnego rozwoju. Analiza silnych i słabych stron, szans i zagrożeń. Wyznaczanie celów.
2. Mama i praca - to jest możliwe, tylko jak?
3. Autoprezentacja i komunikacja interpersonalna
4. Zarządzanie sobą w czasie
5. Chusta - niezbędny element aktywnej mamy. Warsztaty z noszenia dzieci w chustach.
oraz
indywidualne doradztwo personalno-zawodowe, w tym wypracowanie indywidualnego planu działania

Zajęcia dla mam odbywać się będą w dwóch grupach.

Każda uczestniczka otrzyma, m.in.:
- komplet materiałów dydaktycznych (segregator z materiałami, książkę),
- chustę wiązaną NATI (nosidełko), która zwyciężyła w rankingu magazynu Dziecko na Najlepszy Produkt 2008 Roku oraz książkę Magdaleny Sendor pt."Noś swoje dziecko".

Ponadto w trakcie zajęć na miejscu zapewniona będzie opieka nad dziećmi oraz poczęstunek dla mam.

Rekrutacja:
Uczestniczkami projektu w danej gminie mogą być kobiety, których najmłodsze dziecko nie ukończyło 2-3 roku życia. Preferowane będą kobiety na urlopach macierzyńskich i wychowawczych. W wyjątkowych sytuacjach (np. wolne miejsca) do projektu mogą zostać przyjęte mamy ze starszymi dziećmi lub spodziewające się dziecka.

Spotkania informacyjne:
Więcej informacji nt. projektów, opieki nad dziećmi w trakcie zajęć, a także możliwość wypełnienia formularzy zgłoszeniowych podczas spotkań informacyjno-rekrutacyjnych w poszczególnych gminach:
6 maja (środa) o godz. 17:00 - Przedszkole w Komornikach, ul. Korczaka 5
14 maja (środa) o godz. 17:00 - Sala sesyjna, Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej akwen w Czerwonaku
29 maja (piątek) o godz. 17:00 - Sala sesyjna, Urząd Gminy w Kuślinie
Spotkanie w Tarnowie Podgórnym już się odbyło - zgłoszenia przyjmowane są do 8 maja lub do wyczerpania miejsc. Pierwsze zajęcia w Tarnowie Podgórnym odbędą się już 9 i 10 maja.

Ponadto informujemy, że podobne działania prowadzone są obecnie w Puszczykowie, gdzie z zajęć korzysta 60 mam. Spotkanie podsumowujące odbędzie się w sobotę 23 maja br. Jesienią z takich zajęć będą mogły skorzystać mieszkanki gmin: Buk, Dopiewo, Kleszczewo, Kostrzyn, Śmigiel.

Więcej informacji:
Iwona Janicka, Fundacja Aktywności Lokalnej,
tel. 061 / 6256845, 0693198715
e-mail: mamy@fal.org.pl

Projekty współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Tagi
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło


 zapamiętaj mnie


O nas   Regulamin   Polityka prywatności   Napisz do nas   Poleć nas  Reklama   Mapa Strony

EFS EFS EFS Powered by powered by php-fusion & Design by Matonor
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008 piastunka.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu