Pomoc
Ogłoszenia
ogłoszenia
forum
forum
wydarzenia
wydarzenia
artykuły
artykuły
dziecko
dziecko
na wesoło
na wesoło
wizytówki
wizytówki
Wyszukiwarka
Szukana treść
zaawansowane

Partnerzy
Szukam Opieki Zaopiekuję się Jak korzystać
Zobacz Temat
Opieka nad dzieckiem - praca opiekunka :: PIASTUNKA.PL | Piastunka.pl | Pomocy, czyli 101 sposobów na różne okazje
Autor Książki, które warto przeczytać dziecku
piastunka
Super Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 11.08.08
Wiadomo, że maluchy lubią książeczki z bohaterami znanymi z telewizyjnych bajek. Ulubieńcy najmłodszych to Teletubisie, Bob Budowniczy, Fifi Niezapomojaka, Strażak Sam itd. Jest jednak wiele wartościowych książek, których bohaterowie nie sa znani ze szklanego ekranu.
Jakie jeszcze książki polecacie do przeczytania małemu dziecku? Jakie książki lubią czytać, zazwyczaj wielokrotnie, Wasze dzieci i podopieczni?
Autor RE: Książki, które warto przeczytać dziecku
piastunka
Super Administrator

Seria "Basia i.." autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjamii Marianny Oklejak.
Wszystkie książki z tej seri sa świetne! Dowcipne teksty sprawiają, że czytanie ich to prawdziwa przyjemność. A bogate w szczegóły ilustracje pozwalają na nowo odkrywać książkę podczas każdego czytania.

W serii ukazały się:
Basia i nowy braciszek
Basia i przedszkole
Basia i upał w ZOO
Basia i Boże Narodzenie
Basia i biwak
Basia i Mama w pracy
Basia pisze i rysuje

Dla dzieci, którym właśnie urodziło się rodzeństwo polecam szczególnie książkę "Basia i nowy braciszek". To książka terapeutyuczna, pozwalająca dziecku uporać się z trudnymi uczuciami, których doświadcza starsze rodzeństwo.
piastunka dodał/a następującą grafikę:

Edytowane przez piastunka dnia 04-07-2009 02:14
gosiaby
Użytkownik

Data rejestracji: 10.09.08
mój syn jak to prawdziwy facet lubi wszystko gdzie są samochody. jest taka seria krótkich, rymowanych książeczek o małych chłopcach i ich pojazdach. lekki i przyjemne do wielokrotnego czytania

Traktor Tadka
Autobus Mariusza i inne
piastunka
Super Administrator

Janne Brian, Stephen Michael King "Gdzie się podział Czwartek?"
Ta historia zachwyci każdego, kto choć przez chwilę marzył, aby dzień jego urodzin nigdy się nie skończył i aby czas się zatrzymał. Urocza, pięknie ilustrowana książka dla najmłodszych czytelników poszukujących odpowiedzi na pytanie o przemijanie czasu.

Edytowane przez piastunka dnia 04-07-2009 01:35
piastunka
Super Administrator

Seria "Mama Mu..." autorstwa Jujja Wieslander i Tomas'a Wieslander z ilustracjami Sven'a Nordqvist
Niezwykłe opowieści o zwariowanej krowie, która ma marzenia - nie chce siedzieć na pastwisku i gapić się przed siebie. Wyluzowanej krowie towarzyszy gadatliwy samochwała - Pan Wrona, który wprawdzie krytykuje wszystkie pomysły Mamy Mu, ale ostatecznie pomaga w ich realizacji. Genialne ilustracje Svena Nordqvista pełne są szczegółowych niespodzianek dla spostrzegawczych i wspaniale oddają charaktery obu bohaterów.

W serii ukazały się:
"Mama Mu na huśtawce"
"Mama Mu na sankach"
"Mama Mu buduje"
"Mama Mu sprząta"

Edytowane przez piastunka dnia 04-07-2009 01:34
pasja
Użytkownik

Data rejestracji: 29.12.08
Eric Carle "Bardzo głodna gąsienica"
Polecam tę książeczkę dla młodszych dzieci. Kupiłam ostatnio jej nowe wydanie dla mojej młodszej córeczki. Mam sentyment do tej książki, bo pamiętam jej stare wydania w wersji angielskiej, a gąsienica ma już 40 lat smiley

Głodna gąsienica przemierza świat w poszukiwaniu pożywienia. Zjada listki, owoce i inne smakołyki, aż w końcu zmienia się w pięknego motyla. Z gąsienicą można nauczyć się nazw dni tygodnia, owoców. Można też uczyć się liczenia lub po prostu wkładać paluszki do dziurek w kartkach.

Książka jest pięknie wydana, ma twarde kartki i wygląda jakby naprawdę przegryzła sie przez nią żarłoczna gąsienica, bo w kartkach są małe dziurki.
Spróbuję wkleić jakieś zdjęcie tej książeczki, bo naprawdę fajnie wygląda.
pasja dodał/a następującą grafikę:

Edytowane przez pasja dnia 13-07-2009 00:24
nela
Użytkownik

Data rejestracji: 12.08.08
Astrid Lindgren "Dzieci z ulicy Awanturników"
Astrid Lindgren "Lotta z ulicy Awanturników"

Dziewczynka, którą opiekowałam się w tym roku uwielbiała Lottę i jej niesforne rodzeństwo: Jonasa i Mia Marię. Pomysły Lotty rozśmieszały nie tylko moją podopieczną, ale też mnie. Lotta potrafiła na przykład stać w strugach ulewnego deszczu na pryzmie kompostu po to, żeby... urosnąć smiley
jarek13
Użytkownik

Miejscowość: Prądnik
Data rejestracji: 18.07.11
A może coś z klasyki np. Baśnie Andersena?

--------------------------------------
ferie zimowe-wczasy nad jeziorem
Skocz do Forum:
Tagi
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

zapamiętaj mnie

O nas   Regulamin   Polityka prywatności   Napisz do nas   Poleć nas  Reklama   Mapa Strony

EFS EFS EFS Powered by powered by php-fusion & Design by Matonor
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008 piastunka.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu