Pomoc
Og這szenia
og這szenia
forum
forum
wydarzenia
wydarzenia
artyku造
artyku造
dziecko
dziecko
na weso這
na weso這
wizyt闚ki
wizyt闚ki
Wyszukiwarka
Szukana tre嗆
zaawansowane

Partnerzy
Szukam Opieki Zaopiekuj si Jak korzysta
Zobacz Temat
Opieka nad dzieckiem - praca opiekunka :: PIASTUNKA.PL | Piastunka.pl | Samo 篡cie, czyli blaski i cienie opieki nad innymi
Autor Opiekunka z w豉snym dzieckiem?
piastunka
Super Administrator

Post闚: 20
Miejscowo嗆: Warszawa
Data rejestracji: 11.08.08
Coraz cz窷ciej widz, 瞠 jako opiekunki/nianie og豉szaj si mamusie posiadaj帷e w豉sne dziecko. Mama, kt鏎a opiekuje si swoim dzieckiem oferuje, 瞠 zaopiekuje si jeszcze jednym dzieckiem. Dla mamy-opiekunki to dobry spos鏏 na po陰czenie pracy z samodzielnym wychowaniam male雟twa. Dla os鏏 szukajacych opiekunki z jednej strony mo瞠 by to zaleta, a z drugiej wada. Mama z w豉snym dzieckiem mo瞠 by gwarancj do鈍iadczenia i odpowiedzialno軼i w temacie opieki, ale z drugiej strony jest obawa, czy b璠zie ona w stanie podzieli swoj uwag mi璠zy dw鎩ke dzieci i zaj望 si "obcym" dzieckiem tak samo troskliwie jak w豉snym. Co o tym my郵icie?
Autor RE: i tak i nie
ozim
U篡tkownik

Post闚: 1
Miejscowo嗆: warszawa
Data rejestracji: 21.10.08
Ja my郵, 瞠 w takim wypadku wyst瘼uje konflikt interes闚. No bo co zrobi matka-opiekunka je郵i obydwoje dzieci zacznie naraz p豉ka albo kt鏎emu zmieni pieluszk najpierw? Z drugiej strony zostawiaj帷 dziecko obcej osobie nigdy nie wiadomo do ko鎍a jak si nim opiekuje i nie ma tu znaczenia czy jest to matka-opiekunka czy siksa studentka. Nawet s御iadce czy siostrze lub szwagierce czasami strach powierzy swoje dziecko. Kwestia zaufania. Mo積a podej嗆 do sprawy w ten spos鏏 瞠, p豉c帷 za opiek wola豚ym p豉ci za piek tylko nad moim dzieckiem. Ciekaw jestem jak to wygl康a finansowo? Czy taka matka-opiekunka bierze na przyk豉d po這w normalnej stawki? Mo瞠 kto si orientuje to niech si wypowie prosz.
Autor RE: Opiekunka z w豉snym dzieckiem?
Aneta
U篡tkownik

Miejscowo嗆: Krak闚
Data rejestracji: 19.11.08
Jest wiele za tym ,瞠 niania z w豉snym dzieckiem zajmowa豉 sie jeszcze czyim dzieckiem naprzyk豉d takie dziecko ma sta造 kontakt z innym ma造m dzieckiem.Jest uczony od pieluszki,瞠 trzeba si umie dzieli z innymi itp.A co do tego kt鏎emu dziecku pierwszemu zmieni pieluszke to chyba jasne 瞠 temu kture wzie豉 pod opieke bo b璠zie zdawa sobie sprawe 瞠 nie szkodzi takim post瘼owaniem swojemu dziecku a jej dziecko na tym zyskuje
pasja
U篡tkownik

Post闚: 4
Data rejestracji: 29.12.08
Gdybym mia豉 jedno dziecko to nie mia豉bym nic przeciwko opiekunkce z w豉snym dzieckiem. Sama widz, jak m這dsza c鏎eczka reaguje na obecno嗆 starszej - u鄉iecha sie do niej, wyci庵a r帷zki i gaworzy. A starsza tak瞠 uczy sie nowych rzeczy dzi瘯i obecno軼i siostrzyczki. Ale opieka nad moja dw鎩ka i w豉snym na dodatek to chyba zbyt du穎 atrakcji na raz. Cho z drugiej strony widuj na osiedlu m這da matk z czw鏎ka dzieci, kt鏎a ca趾iem dobrze sobie z nimi radzi.
Autor RE: mama opiekunka
martajurek
U篡tkownik

Miejscowo嗆: Wroc豉w
Data rejestracji: 02.03.09
Pytacie, jak to mo磧iwe, 瞠 mama mo瞠 by jednocze郾ie dobr i troskliw opiekunk dla innego dziecka. Wi璚 jest to mo磧iwe i w praktyce okazuje si, 瞠 mama-niania zajmuje si tak samo a nawet bardziej dzieckiem, kt鏎e zosta這 jej powierzone pod opiek. Dzieje si tak z bardzo prostej przyczyny - bierze na siebie ogromn odpowiedzialno嗆 za 篡cie, zdrowie i bezpiecze雟two takiego maluszka i zale篡 jej tak瞠 na jego dobrym samopoczuciu, zdobyciu zaufania i sympatii zar闚no dziecka jak i jego rodzic闚. Sama znam mam, kt鏎a zdecydowa豉 si zajmowa najpierw jednym dzieckiem dodatkowo a potem drugim. Okaza這 si, 瞠 sp璠zanie czasu z wi瘯sz ilo軼i dzieci sprawia i jej i synkowi prawdziw frajd. Oczywi軼ie jak by na to nie spojrze jest to bardzo ci篹ka praca, jednak wszystko to kwestia dobrej organizacji i zdrowego podej軼ia do dzieci i obowi您k闚. Jest bardzo czu陰 opiekunk i z wielk cierpliwo軼i rozwi您uj konflikty mi璠zy dzie熤i kt鏎e s nieuniknione w grupie. Dzieci 豉twiej nawi您uj kontakty z innymi maluchami, ucz si dzieli, ciesz si na sw鎩 widok i ze smutkiem rozstaj. Zabawa i poznawanie siebie na wzajem dostarcza im du穎 rado軼i. Nie uwa瘸m, 瞠by w gr wchodzi konflikt interes闚 - kt鏎ym dzieckiem najpierw si zaj望, swoim czy obcym. Dzieci s traktowane tak samo czule i po鈍i璚a si im tyle samo uwagi. Polecam smiley

Jestem mam bli幡iaczek w wieku 2 latka i 5 miesi璚y oraz studentk zaoczn PWR. Ch皻nie zaopiekuj si maluszkiem w swoim mieszkaniu ze wzgl璠u na przyjazn okolic (Biskupin) z bezpieczn i kr鏒k drog do parku - plac闚 zabaw. Lubi organizowa r騜ne zabawy, tak瞠 w formie nauki, ch皻nie czytam bajki i rysuje z dzieciaczkami. Przygotowuje pyszne posi趾i oraz desery.
anka m
U篡tkownik

Miejscowo嗆: zawadzkie
Data rejestracji: 06.03.09
Jestem z Zawadzkiego,mama trojki dzieci w wieku 2 ,5 i 8 latek ,zaopiekuje sie dzieckiem w moim domu,bardzo lubie zajmowac sie dziecmi ,zabawy ,nauka ,posilki, ..pozdrawiam
momiklub
U篡tkownik

Post闚: 2
Miejscowo嗆: Krak闚
Data rejestracji: 25.03.09
witam, nie mam nic przeciwko aby do pracy posz這 male雟wto razem z mam, ale Wasze obawy z pewno軼i maj sens i prze這瞠nie na zycie w rezcywisto軼i. bardzo aktywna przed ci捫, po porodzie sama pr鏏owa豉m pracowa, odm闚iono mi z powodu dziecka, pr鏏owa豉m jako niania ( wraz z synkiem) tez niestety nie podpasowa這: szanuj p.King za szczero嗆 w tym temacie; a w k鏮cu uda這 si, razem z synkiem i z wielk pomoc innych mamy nareszcie klub malucha. namawiam inne mamy do spe軟iania w豉snych marze i sukcesywnego d捫enia do celu. www.momiklub.pl, kasia
Autor RE: opiekunka z w豉snym dzieckiem
barbara26
U篡tkownik

Miejscowo嗆: bydgoszcz
Data rejestracji: 27.03.09
Te jestem mam z w豉snym dzieckiem kt鏎a szuka pracy jako opiekunka, ale niestety nie mog poszuka pracy gdy inne mamy widz we mnie 瞠 nie jestem odpowiedni opiekunk bo napewno nie dam sobie rady z dw鎩k dzieci.Dziwie si nie kt鏎ym 瞠 my郵 瞠 je郵i taka mama chce si opiekowa drugim dzieckiem to bierze mniej.G逝pie podej軼ie do tego tematu.W prywatnych przedszkolach te jest grupka dzieci i nikt nie bierze z tego wzgl璠u mniejszej kwoty.A propo organizacji,w przedszkolach czy 興obkach te jest jedna lub dwie panie i maj ca陰 gromade dzieci do ubioru czy jedzenia i co one dawaj sobie rade a opiekunka z w豉snym dzieckiem nie da sobie rady z dw鎩k?
gosiaby
U篡tkownik

Post闚: 6
Data rejestracji: 10.09.08
Witam!
Jestem mam 22 miesi璚znego Kuby a zawodowo nauczycielem przedszkola. obecnie jestem na urlopie wychowawczym i niejednokrotnie my郵a豉m o zaopiekowaniu si jeszcze jakim brzd帷em zgadzam si z opiniami, 瞠 nie ma 瘸dnych przeszk鏚 aby opiekowa si swoim i jeszcze innym dzieckiem - ba nawet jest to wskazane i dla dziei i dla doros造ch. jestem pewna, 瞠 taka opiekunka b璠zie doskonale zajmowa豉 si nie swoim dzieckiem i jemu po鈍i璚a豉 wi璚ej uwagi i czasu - jest za nie odpowiedzialna. dzieci naucz si wsp馧篡 w grupie, dzieli si z innymi. racj jest fakt, 瞠 w przedszkolach nauczyciele maj pod opiek du穎 wi瘯sze grupy i daj sobie rad i racj jest, 瞠 za tak opiek powinna by taka sama b康 cho zbli穎na pensja jak za opiek nad jednym dzieckiem. sama bym si podj窸a ale mam jeszcze 4-letniego owczarka niemieckiego, a nie wiem czy jaki Rodzic zgodzi si瘽a dodatkowego osobnikasmiley, cho ten jest 豉godny jak baranek. Pozdrawiam
OnaMonika
U篡tkownik

Miejscowo嗆: Pruszk闚
Data rejestracji: 24.11.10
Nie bardzo rozumiem obawy rodzic闚 kt鏎zy uwazaj,瞠 mama z w豉snym dzieckiem nie da豉by rady zaopiekowa si jeszcze jednym maluszkiem...Sama jestem mam malutkiej dziewczynki i szukam pracy jako opiekunka do dziecka i nie widz w tym 瘸dnego konfliktu.Obecnie jestem na urlopie ale wcze郾iej pracowa豉m w Prywatnym Przedszkolu i cz瘰to sama zajmowa豉m si 6 dzieci i spokojnie dawa豉m rad, r闚nie jako wychowawca kolonijny mia豉m pod sob spor gromadke i nikogo nie zaniedbywa豉m przez to.Pozdrawiam
kumotte
U篡tkownik

Miejscowo嗆: Katowice
Data rejestracji: 03.06.14
Moim zdaniem opiekunka spokojnie powinna da sobie rad z 5 dzieci smiley

http://agencjapromyczek.pl/
nianiapolska
U篡tkownik

Post闚: 3
Data rejestracji: 27.04.16
Zgadzam si, bo w przedszkolu daje sobie rade z wi瘯sz ilo軼i dzieci...

tu sobie poszukaj http://www.naszaopiekunka.pl/niania/Warszawa

Skocz do Forum:
Tagi
Logowanie
Nazwa U篡tkownika

Has這

zapami皻aj mnie

O nas   Regulamin   Polityka prywatno軼i   Napisz do nas   Pole nas  Reklama   Mapa Strony

EFS EFS EFS Powered by powered by php-fusion & Design by Matonor
Wszelkie prawa zastrze穎ne © 2008 piastunka.pl, korzystanie z serwisu oznacza akceptacj regulaminu